10 faktů o Durgovi

Возможно, это изображение (1 человек)

Durga je pravděpodobně nejlepší Dáma na světě! Zabíjí démony, jezdí na lvu a má spoustu zbraní. Durga je pro indickou filozofii a hinduismus velmi důležitá. Těchto 10 faktů vám poskytne dobrou představu o tom, kdo je a co je.

  1. Durga má 8 až 10 hand. Představují 8 sektorů nebo směrů v hinduismu. To naznačuje, že chrání své oddané ze všech stran.
  2. Ona je líčena na koni lva, který symbolizuje neomezenou moc. Durga na koni lva naznačuje, že má neomezenou moc a používá ji k ochraně ctnosti a ničení zla.
  3. Je ztělesněním síly všech bytostí — promluvme si o vážném týrání zločinců!
  4. Durga je druhá polovina Šivy; on je forma, ona je výraz.
  5. Je prezentována jako „šakti“ neboli ženský princip božské energie, ale ona přebírá sílu mužských bohů k záchraně vesmíru.
  6. Šakti (Durga) je považován za matku vesmíru a Puruša (Šiva) je považován za otce.
  7. Trishul nebo trojzubec, který drží, symbolizuje tři lidské vlastnosti — satva (nečinnost nebo ideální stav mysli, charakterizovaný vědomím a čistotou myšlení), rajas (aktivita nebo energie spojená s touhami, touhami a ambicemi) a tamas (letargie a To najít mír a štěstí, je třeba dosáhnout rovnováhy mezi těmito třemi vlastnostmi.
  8. Durga je označována jako „Triyambake“, což znamená tříoká bohyně.
  9. Kupodivu původ bohyně Durga sahá až do mezopotámské kultury. Obrazy a formy bohyně Ištar, která je uctívána v Mezopotámii, se nápadně podobají obrazům bohyně Durgy v hinduistických náboženských textech.
  10. Další zbraně v Durgových rukou, jako je palcát, meč, disk a šíp, vyjadřují myšlenku, že jedna zbraň nemůže zničit všechny druhy nepřátel. V závislosti na okolnostech je nutné k boji s nepřáteli použít různé zbraně. Například sobectví musí být zničeno odloučením, žárlivost nedostatkem touhy, předsudky sebepoznáním a ego diskriminací.
Запись опубликована в рубрике DUCHOVNOST. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

7 + пять =