VASTU JE TANTRA DOKONALÉHO ŽIVOTA.

(Přednaška Shri Vijay Anand)

Slovo „spojení“ je obtížné pochopit v teoretickém aspektu a ještě obtížněji se realizuje v praktickém aspektu života.

Co je podle vás nejdůležitějším klíčem k tématu dnešní přednášky VASTU? Jaký je jeden z nejdůležitějších klíčů pro toto připojení? Odpovědi posluchačů: meditace …, znalosti …, porozumění …, vědomí …, prostředky … Tímto klíčem je princip HARMONIE. Toto je nejdůležitější aspekt spojení. Pochopením v klíči VASTU můžete zajistit harmonii na jakékoli straně života:

individuální harmonie, rodina, sociální, přírodní, kosmická.

Všichni víme, že náš život začíná prvním dechem a končí posledním dechem. Ale co podle vás tvoří naši bytost? Co jsme vyrobeni z jakých prvků? Svět je tvořen kombinací pěti prvků; celá příroda, každý člověk, každá existence se skládá z těchto prvků: éter -> vzduch -> oheň -> voda -> země. Všechno, co je přítomné na tomto světě, se skládá z těchto 5 prvků, jejichž kombinace nám dává život, tj. doprovází naše narození. A když opustíme život, tyto prvky se vrátí ke svému zdroji.

Velmi často poukazujeme na to, že klíčem k propojení je vědomý život. Pokud ale dobře víme, z čeho jsme vyrobeni, jak jednotlivé prvky vzájemně reagují, jak se mění jejich poměr, známe změnu všeho.
Jak tyto prvky fungují ve skutečnosti Existuje mnoho věcí, kterým nerozumíme. Hlavním důvodem je nedostatek harmonie ve zdroji, nerovnováha. Pro harmonickou existenci musí být těchto 5 prvků kombinováno v určitém poměru.

Proč doporučujeme procházku na čerstvém vzduchu po ranním vstávání (a ne odpoledne nebo večer)? To je doba, kdy vychází slunce. Dává vzniknout životu. Proč slunce vychází ze dne na den na východě a zapadá na západě? Toto je velmi důležitý zvyk slunce. Díky znalostem Vastu budete schopni odpovědět na to, co to znamená.

Dnes máme často příležitost vytvořit si vlastní předměstské bydlení, například letní chatu, sami. Stavíme dům na zemi podle konkrétního projektu. Proč máme vůbec představu, že dům by měl být uspořádán podle určitého plánu? Na východě je z hlediska védských znalostí správné uspořádání obydlí jednou z dharm. Podle Vedy existují 4 velmi důležité životní zásady, které by si měl každý uvědomit. Osoba musí projít 4 životními etapami:

  1. dharma — způsob života;
  2. artkh — bohatství, práce;
  3. kam — člověk musí mít rodinu, děti, plodení;
  4. moksha — správné sjednocení s vlastním zdrojem;

Stavba domu — Vastu je podle védského poznání dharma. Nejde jen o architekturu, jak se stalo módou, ale o způsob realizace všeho v tomto životě. Což je možné, jen když máte dokonalou harmonii 5 prvků. Nemůžeme změnit harmonii slunce (Vyzkoušejte a od problémů se nevrátíte). Ale díky harmonickému spojení podle přírodních principů přírody získáváme velké výhody.

Rozdíl mezi pouhou architekturou a Vastu je nyní jasný — ten poskytuje způsob, jak implementovat vše, co v životě chceme. Pokud správně rozumíte harmonické kombinaci 5 prvků, pak žijete správně. Například při výběru umístění vchodu do obydlí máte například dvě možnosti: první — dveře — na východ (velmi dobrá), druhá — dveře — na západ a pak slunce nebude mít přístup do svého domu. A sluneční energie je nezbytná pro existenci života.

Předpokládá se, že sluneční energie je velmi užitečná až do 12:00, poté se ve slunečním záření objeví radioaktivní spektra a další fyzikální vlastnosti, které negativně ovlivňují člověka. Získání hodně energie ze slunce odpoledne má na tělo nebezpečný účinek. V našem životě jsou definovány tři druhy energie. To je energie Slunce, energie Měsíce a energie obecně — prána.

Všechno na tomto světě je formou bioelektromagnetické energie. Pokud 5 prvků funguje správně, automaticky získáte harmonický vstup této energie ze severu na jih. U člověka jsou nohy na jih a hlava na sever. Proto je velmi důležité, ve kterém směru světla spíte. Na základě Vastu vám pouze správný směr poskytne harmonii ve všech aspektech života.

Realizace čtyř nejdůležitějších životních zásad do značné míry závisí na místě, kde žijete. Proto. Pokud máte příležitost, musíte svůj dům přestavět tak, abyste co nejvíce eliminovali nevhodnou kombinaci 5 prvků. Místo vašeho pobytu je vaším nejdůležitějším „společníkem“ — má na vás největší vliv (což si ne vždy uvědomujeme). Vše velmi záleží na vašem pozorném přístupu k vlastnímu tělu, přírodě, prostoru, vědomému vnímání přírody a vesmírné harmonii.

Článek poskytla odbornice Vastu Anna Naumova

Запись опубликована в рубрике VASTU. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

11 − 8 =