YOGA PRAXE ISVARA PRANIDHANA

Z rozsáhlosti internetu

Začleňte isvara prandihana (oddanost vyšší moci) do svého cvičení jógy s asany, mantry a mudry, abyste se zaměřili na jemné a ne tak jemné způsoby, jakými se tato niyama projevuje ve vašem životě.

Ishvara pranidhana se překládá jako „klanění“ nebo „poznání zdroje“. Může to být zdroj života uvnitř vás a kolem vás, nebo prostě uznání vyššího vědomí. Chcete-li do svého života a praxe začlenit isvara pranidhanu, začněte níže pózou, mudrou (gesto rukou a prstem) a mantrou (nepřetržitě opakovaným posvátným projevem). Procvičte si to sami, přidejte další pózy s doprovodnou 10minutovou videosekvencí nebo spojte všechny yamy a niyamy dohromady, jednu pózu jako čas a vytvořte sekvenci.

Cvičení jógy Ishwara Pranidhana

Držte pózu s mudrou po dobu 3–5 dechů a zpívejte pozorně, nahlas nebo dovnitř doprovodnou mantru.

Asana: pranamasana (modlitební póza)

Ležíte na břiše, opřete si čelo o zem a natáhněte ruce před sebe.

Mudra: Anjali Mudra

Položte dlaně k sobě do středu srdce Anjali Mudry, gesta oddanosti.

Mantra: Om

Jemně opakujte zvuk vesmíru — Om. Vzdání se nebo odevzdání našich obav, obav a pochybností činí život jednodušším a snesitelnějším. I když můžeme nabídnout plody naší praxe druhému, nebo uctívat sílu nebo bytost, která se zdá být větší než my, naše cvičení jógy nás učí, že skutečně obsahuje božský zdroj života. Toto je naše základní linie, náš přirozený stav, na který často zapomínáme. Ishvara Pranidhana nám připomíná: Co hledáme, je již v nás přítomné.

Запись опубликована в рубрике JOGA. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемь + двенадцать =