Mandala a barva. Je možné poškodit barvu?

Jedním z hlavních nástrojů pro ovlivnění naší podvědomí při vytváření Mandaly je samozřejmě barva. Když pracuji s barvou, dívám se na to z několika pohledů:

  1. Barva z pohledu psychologie, tedy barva v klasické barevné terapii.
  2. Barva z pohledu astrologie, tedy barva jako indikátor planety
  3. Barva z pohledu ajurvédy, tedy barvy jako významného prvku určitého prvku.

Vezměte si například červenou barvu milovanou mnoha. Z pohledu psychologie červená dává energie, síla, nabíjí optimismem, zmírňuje depresi, tlačí k aktivitě
akce. Zdá se, že je to krásná, probouzející se barva!

Astrologie spojuje červené se dvěma planetami: Sluncem a Marsem. Slunce je jasně červené šarlatový, téměř oranžový. Mars je krvavě rudý, chladnější barvy. Oba planety jsou škodlivé z hlediska védské astrologie, to znamená, že jsou schopné poškodit. To znamená, že červenou barvu musíte používat velmi opatrně, nepředávkujte se jeho. A ne každému to bude užitečné.

Z hlediska prvků je červená samozřejmě barva ohně. Je jasné, že Slunce i Mars jsou planety ohnivý. Astrologie a ajurvéda jsou obecně velmi úzce spjaty. Takto,
červená je předepsána pro někoho, kdo nemá dostatek ohnivé energie a má prvek získávání ohně minimální počet bodů.

Je třeba mít na paměti, že existuje mnoho odstínů červené. Nyní mluvíme o jasných zástupci červené. Jasné v každém smyslu slova. Pokud vezmeme vínovou nebo červenohnědá, pak je to barva prvku Země. A funguje to úplně jiným způsobem.

Nyní se pokusíme spojit tyto tři vědy. Pro koho bych vytvořil Mandalu v červené barvě tóny? Pokud osoba prožívá zmatek, depresi, obtížné období života, pak červená v Mandale může určitě pomoci! Podíváme se na horoskop zákazníka. Pokud má silné slunce nebo Mars, pak jejich posílení červenou barvou je riskantní záležitost. V takovém případě jej můžete použít varianty jako oranžová nebo měkčí růžová.

Upřímně řečeno, pokud máte velmi silný Mars nebo Slunce, pak s vysokou pravděpodobností vy prostě se nedostanete do situace, kdy ztratíte odvahu a nevíte, co dělat. Toto je velmi aktivní lidé zpravidla. Někdy má jejich činnost destruktivní účinek, ale jen zřídka jsou v depresi. Pokud se to ale stalo, pak je to v tomto případě lepší vypusťte červenou barvu a vyměňte ji, jak je popsáno výše.

Silný Mars a slunce také naznačují, že prvek ohně ve vašem životě je, pokud ne
dominantní, pak výrazné. Proto pravděpodobně nebudete potřebovat aktivní červenou barvu Mandala. Jinak hrozí nebezpečí popálení zevnitř nebo zničení všeho kolem vás.

Stojí za zmínku, že Slunce v lidském těle je zodpovědné za kostru a kosti. A Mars za kost mozek a hematopoetický systém. Pokud má člověk křehké kosti, pak je jedním z červených nástroje, které by neměly být opomíjeny, aby se situace zlepšila. A tady u pacientů s hypertenzí je červená jednoduše kontraindikována! A také oranžová! Pokud máte vysoký krevní tlak deprese s oslabeným Sluncem v horoskopu, pak bude vaše Mandala růžová

Pojďme experimentovat, přátelé. Podívejte se na Mandalu a řekněte mi kterou
Dělá na vás dojem? Udělejte si čas na čtení, dejte si pauzu, cítit se Mandala!

Dominantní barva je žlutá. Psychologie říká, že je to barva intelektu a duchovna
rozvoj. Žlutá aktivuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť, otevírá vědomí,
pomáhá vyrovnat se s duševní únavou.

Žlutá je barva planety Jupiter. Toto je nejvíce benevolentní planeta v našem horoskopu. Guru je laskavý učitel, který nám dává moudrost, přináší prosperitu a pohodu. Síla není tak důležitá Jupiter ve vaší natální tabulce, je nemožné udělat to dobré příliš silné! Ale lidé s slabá žlutá Jupiter je jednoduše předepsána alespoň na hodinu rozjímání denně!

Žlutou nelze připsat pouze jednomu prvku. Je to také jedna z ohnivých barev
je barva třetí čakry Manipury. Tento a okr je jedním z odstínů žluté odkazuje na prvek Země. A pokud meditujete o 6. čakře, o otevření 3. oka, pravděpodobně jste si všimli, že během meditace se může objevit žluté světlo. Toto je jeden z nejnižší barvy Akashy jsou ether.

Při pohledu na tuto Mandalu tedy lidé obvykle zažívají radost, důvěru
budoucnost, touha dělat něco dobrého, sdílet tuto radost. Může být
potřeba ponořit se do sebe, zapojit se do vlastního rozvoje, přinejmenším vyzvednout knihu. Obecně platí, že Mandala ve žluté barvě nemůže nijak výrazně ublížit! Jedná se o velmi pozitivní barvu. Kromě toho je na východě žlutá barva bohatství.

Komu však tato Mandala zcela nevyhovuje? Pokud prvek dominuje ve vašem těle Země a je to znatelně odlišné v bodech od všech ostatních prvků, pak vás může udělat žlutá ještě více inertní než ty. Na úrovni fyzických akcí. Pokud nejste skvělí myslitel a váš zdroj existence neřídí mentory těch, kteří k vám přicházejí pro radu, nejlepší je vyhnout se aktivní žluté.

A také, pokud máte sklon k nadváze a pracujete s tím pilně (v tom smyslu,
snaží se získat štíhlejší nebo štíhlejší), může vám překážet žlutá barva. Jupiter odpovídá dovnitř naše tělo, mimo jiné, pro hromadění tuku. A žlutá barva stimuluje chuť k jídlu.

Takto pracuji s květinami, abych vytvořil mandalu. A pak barvy pracují s vaším podvědomím!

Jaká je vaše oblíbená barva? Přemýšleli jste někdy proč? Napište, společně na to přijdeme.

Přeji všem krásný den! Nechte nás jasně žluté slunce zahřát nás všechny!

Vedicský astrolog: Elena Ulrich 
+420 608 557 889 (WhatsApp, Telegram)
Facebook; Inastagram; taplink.cc/paniulrich

mandala #mandala_therapy #mandala #zandala #kalachakra

Запись опубликована в рубрике MANDALOTERAPIE. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × один =