BRAHMI

Брами Вьяс

Brahmi, Brahmi churna, bacopa monnieri, hespestis monniera (lat), indický pennywort, vodní penny, marsh penny, vodní yzop, bacopa, bylina milosti, slzy kojenců (eng), brahmi, aindri (ind)

Je to hlavní lék na stimulaci a posílení nervových a mozkových buněk. Zvyšuje inteligenci, zlepšuje paměť, prodlužuje životnost, zpomaluje stárnutí a dodává sílu ve stáří.
Je dobré produkt používat v pooperačním období ke zmírnění stresu a uzdravení nervové tkáně.
Je to pro děti užitečné jako prostředek, který působí na mysl, čistí krev a zklidňuje emoce, zejména při hyperaktivitě vyplývající z nadměrné konzumace cukru nebo oslabení funkce jater.
Používá se také ve stáří, kdy poskytuje vynikající výsledky pro uchování paměti a obnovu mozkových buněk. Toto je nejlepší sluchadlo.
Je to cenný lék na čištění nervového systému a odstranění jeho zánětu v případě nedostatečnosti a degenerativních procesů nervového systému (roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba).
Pozitivně působí na nespavost, bolesti hlavy, epilepsii, neurotické stavy.
Zvláštní pozornost je třeba věnovat Brami v případech posedlosti. To je v této situaci nejlepší možný lék. Zde by se mělo použít Brahmi s ghí olejem.
Používá se také ke snížení duševní závislosti u všech typů drogových závislostí, včetně kouření tabáku, alkoholismu a užívání jiných drog.

Brami lze použít při poruchách souvisejících s chybami v meditační praxi nebo v případech, kdy je Kundaliní mimo kontrolu.
Složení: Bacopa monniera.

Perorální podání: půl čajové lžičky prášku jednu hodinu před jídlem — s ghí a medem (jednou nebo dvakrát denně)

Také se používá v ajurvédě proti vypadávání vlasů, zmírňuje úzkost, zklidňuje nervový systém.

BRAHMI — mozkové tonikum. Je považována za nejvíce sattvickou a nejduchovnější rostlinu. Vždy se doporučuje stimulovat a zvyšovat duševní jasnost pro všechny lidi, zejména pro ty, kteří se věnují duchovním praktikám. Používá se při cvičení rasayana (omlazení v ajurvédě) a pomáhá zvyšovat Ojas (oheň). Může být použit přes nos jako tonikum. Brahmi je také prospěšné ve stáří, kdy poskytuje vynikající výsledky pro uchování paměti a obnovu mozkových buněk. Toto je nejlepší lék na zlepšení sluchu. Bram s olejem gi, spolu s ashwagandhou, lze použít při poruchách souvisejících s chybami v meditační praxi nebo v případech, kdy je Kundaliní mimo kontrolu. Používá se také ke snížení duševní závislosti u všech typů drogových závislostí, včetně kouření tabáku, alkoholismu a užívání jiných drog. Je to důležitý prostředek proti stárnutí v ajurvédské medicíně. Je to hlavní lék na stimulaci a posílení nervových a mozkových buněk. Brahmi zlepšuje paměť, prodlužuje život, zpomaluje stárnutí a dodává sílu ve stáří. Brahmi posiluje imunitní systém tím, že jej čistí a vyživuje, a také posiluje nadledviny. Brahmi obsahuje barminové alkaloidy, saponiny a další glykosidy. Brahmi zlepšuje metabolismus, má chladicí, anti-stárnoucí, antipyretické, diuretické a nervové vlastnosti. Podporuje rozvoj inteligence. Používá se v ajurvédě při léčbě astmatu, chrapotu, duševních poruch a je také potenciálním neurotonickým a kardiotonickým. Brahmi působí jako sedativum, snižuje úzkost u dětí a používá se při jakékoli duševní úzkosti. Zároveň je to silný prostředek na čištění krve se specifickým účinkem na chronická kožní onemocnění. Pomáhá vyrovnávat levou a pravou hemisféru mozku. Brahmi je také v ajurvédě považován za účinný lék na obnovu sluchu. Doporučuje se lidem po padesáti letech absolvovat padesátidenní kurz užívání Brahmi jednou ročně k obnovení paměťových funkcí a zvýšení průměrné délky života a studentům ke zlepšení duševní výkonnosti.

Brahmi je jednou ze známých ajurvédských rostlin (americký název Gotu Kola), nejdůležitější prostředek proti stárnutí v ajurvédské medicíně. Je to hlavní lék na stimulaci a posílení nervových a mozkových buněk. Brahmi dokonale zmírňuje mnoho druhů bolestí hlavy, normalizuje mozkovou cirkulaci a používá se k duševní úzkosti. Ovlivňuje všechny tkáně — prvky jiné než reprodukční tkáň, zejména krev, kostní dřeň a nervovou tkáň. Slouží jako tonikum a prostředek proti stárnutí pro Pittu. Současně potlačuje Vata, uklidňuje nervy a pomáhá snižovat nadměrné Kapha. Mezi rostlinami je to možná nej satetičtější a nejduchovnější příroda. Brahmi je považován za nejvíce sattvickou a nejduchovnější rostlinu. Brami se vždy doporučuje stimulovat a zvyšovat duševní jasnost pro všechny lidi, zejména pro ty, kteří praktikují duchovní praktiky.

Snižuje chuť na sladké, tučné pokrmy a alkohol. Brahmi má pozitivní účinek na játra sám o sobě, protože uklidňuje „ohnivé“ emoce, které v mnoha ohledech přispívají k onemocněním jater. Pokud je Brahmi užíván pravidelně, eliminuje tendenci přejídat se, a proto je jeho použití užitečné při léčbě nadváhy a obezity. Brahmi je užitečný při bronchitidě s horečkou jako lék proti kašli. Může být také použit při komplexní léčbě astmatu typu Pitta, které se projevuje výtokem nažloutlého sputa, horečkou, pocením, podrážděností a potřebou chladného vzduchu. Brahmi se také používá k léčbě alergické rýmy. Lék má vysoké účinky při léčbě srdečních onemocnění.V případě hypertenze lze brahmi úspěšně použít pro všechny typy konstitucí. Jako adjuvans se brahmi používá při léčbě infekcí močových cest a ledvinových kamenů k úlevě od bolesti.

Čistí urogenitální systém. Je to užitečné při jakékoli pohlavně přenosné nemoci. Příznivé účinky má použití pre-lokálního Pittova syndromu, který se projevuje podrážděností, hněvem, touhou argumentovat a někdy výbuchem vzteku. Je dobré používat brahmi v pooperačním období ke zmírnění stresu a uzdravení nervové tkáně. Brahmi je užitečné pro děti jako prostředek ovlivňování mysli, čištění krve a uklidnění emocí, zejména v případech hyperaktivity vyplývající z nadměrného příjmu cukru nebo oslabené funkce jater. Je prospěšný také ve stáří, kdy poskytuje vynikající výsledky pro uchování paměti a obnovu mozkových buněk. Toto je nejlepší sluchadlo. Brahmi má dobrý účinek jako prostředek ke zlepšení růstu vlasů v případě plešatosti. Brahmi je cenný lék na očistu nervového systému a odstranění zánětu. Brahmi má pozitivní vliv na nespavost, bolesti hlavy, epilepsii, neurotické stavy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat brahmi v případech posedlosti. To je v této situaci nejlepší možný lék. Zde by se mělo použít Brahmi s ghí olejem.

Brahmi je právem považována za jednu z nejsilnějších rostlin proti stárnutí. Je určen k předčasnému stárnutí, vypadávání vlasů, chronickým a neléčitelným kožním onemocněním, pohlavním chorobám. Je to prvotní indická bylina a je pravděpodobně nejdůležitější v ajurvédské medicíně. Je to hlavní lék na stimulaci a posílení nervových a mozkových buněk. Gotu Kola zvyšuje inteligenci, zlepšuje paměť, zvyšuje životnost, zpomaluje stárnutí a dodává sílu ve stáří. Omlazující účinek gotu kola je spojen s přítomností ve svém složení biopolymerů, silných stimulantů regenerace tkání. Gotu kola navíc posiluje imunitní a endokrinní systém. Zároveň je to silný čistič krve se specifickým účinkem na chronická kožní onemocnění, včetně malomocenství a syfilisu, ekzémů a psoriázy. Odstraňuje různé kožní vyrážky. Mezi ženskými chorobami eliminuje leucorrhoea a bolest v děloze. Omlazení mozkových buněk vede k celkovému omlazení těla a ke zvýšení průměrné délky života. Lék nejen zlepšuje metabolismus, ale také posiluje imunitní systém. Rovněž byl prokázán pozitivní účinek přípravku Brami na nadledviny. Nyní začali věnovat náležitou pozornost rovnováze pravé a levé mozkové hemisféry. Brahma pomůže udržet rovnováhu mezi nimi. Což zase vede ke zlepšení sluchu, rozvoji intelektuálních schopností. A obnovení přívodu krve do mozku vede k úlevě od bolesti hlavy, zmírnění napětí, úzkosti a obav. Brahmi se nedoporučuje pouze starším lidem.

Je užitečný pro všechny, jejichž mozkové buňky zažívají nesnesitelný stres, je použitelný i v dětské praxi: zmírňuje nadměrné nervové vzrušení, křeče a tonus hladkých svalů. Barminovy ​​alkaloidy, glykosidy, saponiny jsou složkami tohoto produktu. Obecný účinek na tělo a brahmi ovlivňuje vše kromě reprodukční tkáně, je doprovázen antipyretickými, chladivými a diuretickými účinky. Brahmi má výrazný anxiolytický účinek. Typ Pitta dostává od brahmi tonizující a omlazující účinek. Indikace: Léčba duševních poruch, stejně jako epilepsie, senilní slabosti a předčasného stárnutí. Léčba astmatu a dokonce chrapot. Zlepšuje srdeční činnost.

Brahmi lze také použít jako sedativum. Bude užitečné pro duševní úzkost, poruchy paměti a poruchy chování. A také jako sedativum pro děti. Zvyšuje schopnost asimilovat vzdělávací materiál. Má tonizující účinek na centrální nervový systém. Čistí krev, a proto je použitelný pro nepoddajné kožní choroby. Brahmi eliminuje vypadávání vlasů. Léčí některé pohlavně přenosné choroby. Další alopatické léky by měly být podány hodinu před nebo hodinu po užití Brahmi. Optimální léčba drogami se počítá po dobu 108 dnů. S opatrností: lidem se oslabeným žaludkem se doporučuje užívat brahmi 2 hodiny po jídle. Možná individuální nesnášenlivost přípravku nebo jeho složek Části použité rostliny: Celá rostlina. Účinné látky: Triterpenoidy (asiatikosidy atd.), Éterické oleje, steroly atd. Biologické působení: výrazné posílení pojivové tkáně, antioxidanty, zlepšení činnosti mozku, hypotenze, hojení ran, prevence jizev atd. Neobsahuje kofein! Léčivý účinek (podle ajurvédy) List Brami je podobný dvěma hemisférám mozku. Působí na mozkovou tkáň, poskytuje účinnou pomoc při rozvoji paměti a inteligence, stimuluje mozkovou tkáň, čímž rozšiřuje možnosti poznání a porozumění.

Lék uvolňuje stres a zklidňuje mysl. Tato bylina pomáhá mozkové energii procházet mezi pravou a levou hemisférou. Brami má zvláštní účinek na mysl a vyšší vědomí. Pro podporu zdravého spánku a rychlejšího probuzení lze Brami užívat ve formě čaje — jeden šálek před spaním. Brahmi je také anti-okluzivní lék používaný k léčbě onemocnění dutin. K čištění hlenu se používá ve formě prášku: jednu čtvrtinu čajové lžičky prášku s medem, ráno a večer. V Indii se Brahmi používá k aktivaci nervových buněk, zvýšení inteligence, paměti, koncentrace, duševní odolnosti. Zmírňuje stres a úzkost. Prášek se také používá v ajurvédě proti vypadávání vlasů. Velmi účinná směs bylinného prášku Brami a Tali Podi pro masáž pokožky hlavy. Perorální podání: půl lžičky prášku jednu hodinu před jídlem — s rozpuštěným kravským máslem a medem (jednou nebo dvakrát denně) Brahmi prášek — Brahmi maska ​​se používá v ajurvédě proti vypadávání vlasů, zmírňuje úzkost, zklidňuje nervový systém. V Indii se v ajurvédské praxi Brahmi užívá perorálně 0,5 lžičky. s vodou, medem a ghí jednou denně (možné ráno) ke zmírnění stresu, úzkosti, podrážděnosti, k aktivaci nervových a mozkových buněk, ke zvýšení duševních schopností, paměti, koncentrace, inteligence, duševní odolnosti atd. Působí jako sedativum. Směs suchých prášků Brami a Tali goi pro masáž pokožky hlavy je velmi účinná. Používá se proti lupům, k posílení vlasových kořínků, zklidňuje mysl a nervy. Bram je lék, který omlazuje nervové a mozkové buňky. Masky na pokožku hlavy: smíchejte s vodou, naneste na pokožku hlavy po dobu 30 minut a poté opláchněte ájurvédským šamponem (dvakrát týdně). K posílení vlasů je velmi účinný roztok teplé vody s práškem brahmi: plochá čajová lžička brahmi na půl sklenice teplé vody. Míchat. Navlhčete vatový tampon v tomto roztoku a osušte ním celou pokožku hlavy. Není nutné se smýt. Můžete to nechat přes noc.

Další informace:

Brami je plíživá rostlina, která roste v oblastech s tropickým a subtropickým podnebím v Africe, Asii, Austrálii, Indii, Srí Lanka, Madagaskar a Jižní Amerika. Má malé oválné listy uspořádané v párech podél stonku a modrobílé květy. Kvete mnoho měsíců v roce. Brahmi roste v bažinách a mělkých vodách, stonky a listy rostliny se vznášejí ve vodě. Díky své schopnosti růst ve vodě se často používá k zdobení akvárií. uvolňuje stres a zklidňuje mysl. Tato bylina pomáhá mozkové energii procházet mezi pravou a levou hemisférou. Brami má zvláštní účinek na mysl a vyšší vědomí. Pro podporu zdravého spánku a rychlejšího probuzení lze Brami užívat ve formě čaje — jeden šálek před spaním. Brahmi je také anti-okluzivní lék používaný k léčbě onemocnění dutin. K čištění hlenu se používá ve formě prášku: jednu čtvrtinu čajové lžičky prášku s medem, ráno a večer. V Indii se Brahmi používá k aktivaci nervových buněk, zvýšení inteligence, paměti, koncentrace, duševní odolnosti. Zmírňuje stres a úzkost. Prášek se také používá v ajurvédě proti vypadávání vlasů. Velmi účinná směs bylinného prášku Brami a Tali Podi pro masáž pokožky hlavy. Perorální podání: půl lžičky prášku jednu hodinu před jídlem — s rozpuštěným kravským máslem a medem (jednou nebo dvakrát denně) Brahmi prášek — Brahmi maska ​​se používá v ajurvédě proti vypadávání vlasů, zmírňuje úzkost, zklidňuje nervový systém. V Indii se v ajurvédské praxi Brahmi užívá perorálně 0,5 lžičky. s vodou, medem a ghí jednou denně (možné ráno) ke zmírnění stresu, úzkosti, podrážděnosti, k aktivaci nervových a mozkových buněk, ke zvýšení duševních schopností, paměti, koncentrace, inteligence, duševní odolnosti atd. Působí jako sedativum. Směs suchých prášků Brami a Tali goi pro masáž pokožky hlavy je velmi účinná. Používá se proti lupům, k posílení vlasových kořínků, zklidňuje mysl a nervy. Bram je lék, který omlazuje nervové a mozkové buňky. Masky na pokožku hlavy: smíchejte s vodou, naneste na pokožku hlavy po dobu 30 minut a poté opláchněte ájurvédským šamponem (dvakrát týdně). K posílení vlasů je velmi účinný roztok teplé vody s práškem brahmi: plochá čajová lžička brahmi na půl sklenice teplé vody. Míchat. Navlhčete vatový tampon v tomto roztoku a osušte ním celou pokožku hlavy. Není nutné se smýt. Můžete to nechat přes noc.

Další informace:

Brami je plíživá rostlina, která roste v oblastech s tropickým a subtropickým podnebím v Africe, Asii, Austrálii, Indii, Srí Lanka, Madagaskar a Jižní Amerika. Má malé oválné listy uspořádané v párech podél stonku a modrobílé květy. Kvete mnoho měsíců v roce. Brahmi roste v bažinách a mělkých vodách, stonky a listy rostliny se vznášejí ve vodě. Díky své schopnosti růst ve vodě se často používá k zdobení akvárií.

Listy jsou velikostí podobné starému anglickému penny, takže v angličtině se rostlině říká „Indian penny“, „swamp penny“ a „water penny“. Dva oválné spárované listy brahmi jsou také podobné dvěma hemisférám lidského mozku, jejichž činnost vyvažují.

Brahmi je rostlina se zázračnými léčivými vlastnostmi, která je součástí „zlaté řady“ ajurvédy. Po staletí se používá v ajurvédské medicíně jako tonikum pro mozek a nervový systém a ke zlepšení paměti. V posledních desetiletích vědecký výzkum potvrdil léčivý účinek brahmi.

Rostlina je součástí ajurvédských přípravků — tonikum pro mozek jako hlavní složku. Brahmi je hlavní složkou džemu Brahmi rasayana, který je součástí slavného tonika proti stárnutí Chyawanprash.

Kromě toho je to nejduchovnější rostlina v ajurvédě, která se používá k meditaci a jejímu zlepšování. Tuto rostlinu používají jogíni. Předpokládá se, že vyvíjí poslední čakru, sahasráru, energetické centrum v temeni hlavy, a vyvažuje pravou a levou hemisféru mozku, kterou list brahmi tvarově připomíná. V ajurvédě se brahmi nazývá „potrava pro mozek“. Slovo „brahmi“ pochází ze jména boha Brahmy, tvůrce vesmíru v hinduismu, a symbolizuje jeho tvůrčí a tvůrčí energii.

Brahmi (bacopa monnieri) je často zaměňována s jinou rostlinou — gotu kola (centella) asiatica). Obě rostliny se nazývají brahmi. Faktem je, že v ajurvédě lze název „brahmi“ použít na jakékoli silné tonikum pro mozek, což znamená, že nese energii boha Brahmy, stvořitele vesmíru v hinduismu, a Brahmana — Absolutna, Kosmu. Ukázalo se však, že slovo „brahmi“ nejčastěji označuje bakopa monieri. Gotu kola a brahmi jsou nejmocnějším mozkovým tonikem v ajurvédě. Tyto dvě rostliny jsou si navzájem velmi podobné vzhledem a vlastnostmi. Oba se používají v ajurvédě jako dvou nejsilnějších tonikách pro mozek a v kosmetických vzorcích pro pokožku obličeje a těla a — zejména — pro vlasy.

Tyto dvě rostliny spolu dobře ladí. Oba jsou silné antioxidanty, které čistí krev, posilují imunitu, tonizují celé tělo, léčí řadu onemocnění, včetně kožních stavů, a jsou vynikající při hojení ran a vředů. Zároveň má Brahmi chladivý účinek, reguluje Vata a Kapha doshas a Gotu Kola má oteplovací účinek, normalizuje pitta dosha. Společně tedy dokonale vyvažují všechny tři dóši, celé tělo. Obě bylinky se užívají interně jako léčivo a jsou součástí mnoha kosmetických přípravků. Brami se používá spíše jako doplňky stravy a produkty péče o pleť na obličej a tělo a Gota Kola se používá v kosmetice pro pokožku obličeje a vlasů, ale toto je velmi podmíněné rozlišení.

Podle Ájurvéda, normalizuje váta a kapha doshas, ​​působí chladivě.

Brahmi obsahuje alkaloidy (brahmin, herpestin), saponiny (d-mannitol, herzaponin, monnerin), beta-sitosterol, kyselinu betulovou, xylot A, stigmastarol, četné bakosidy, z nichž bacosidy A a B jsou zodpovědné za kognitivní účinek brahmi, a bakopasaponiny a další glykosidy.

— jako tonikum pro mozek

Stimuluje mozek, posiluje paměť, zlepšuje koncentraci, pozornost, dává čistotu mysli, vyživuje mozek, omlazuje mozkové buňky, normalizuje mozkovou cirkulaci. Zmírňuje únavu po namáhavé duševní činnosti, předchází stresu, eliminuje bolesti hlavy. Léčí aterosklerózu, Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu. Pomáhá vyrovnávat levou a pravou hemisféru mozku. Zvyšuje účinnost, schopnost učení, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, léčí amnézii. Rozšiřuje kognitivní schopnosti zdravých lidí, aktivuje jejich duševní činnost, schopnost zapamatovat si a reprodukovat informace.

Chrání cévy, kterými kyslík vstupuje do mozku, čímž stimuluje tok kyslíku do mozku. Po požití se koncentrace zlepší. Studenti, kteří se účastnili experimentů a brali brahmi, měli nejlepší výsledky při zkouškách.

V kombinaci s dalším silným tonikem ginkgo biloba zlepšuje intelektuální a kognitivní schopnosti člověka.

Ájurvéda doporučuje lidem po padesátkrát absolvujte padesátidenní kurz brahmi ročně, abyste obnovili paměťové funkce a zvýšili průměrnou délku života.

Brahmi se podává dětem ke zlepšení duševního vývoje a používá se také k léčbě mentální retardace u dětí.

Vylepšuje dikci, léčí vady řeči … Používá se jako adjuvans při léčbě alkoholismu.

— jako tonikum pro nervový systém

Zmírňuje úzkost, stres, napětí, pomáhá při depresích, včetně deprese po porodu. Poskytuje pocit klidu a relaxace při aktivaci duševních procesů. Léčí duševní poruchy, působí jako sedativum, odstraňuje úzkost. Normalizuje spánek, léčí nespavost.

— k léčbě řady kožních onemocnění, od drobných zánětů po malomocenství

Brami má nejen protizánětlivý účinek, ale také pomáhá posilovat cévy a kapiláry, které dodávat krev do tkání, na postižené místo, zlepšovat krevní oběh a stimulovat průtok krve. Díky těmto dvěma vlastnostem je rostlina Brahmi vysoce účinným prostředkem pro léčbu kožních onemocnění, ran, vředů a řezných ran. Účinně bojuje proti psoriáze.

Obsahuje důležitou složku asiatikosid, která pomáhá rozkládat ochranný povlak bakterií způsobujících malomocenství, což imunitnímu systému umožňuje úspěšně s nimi bojovat., Jakož i jeho adstringentní vlastnosti

— jako účinný lék na léčbu celulitidy

Stimuluje produkci glykosaminoglykanů v těle — látek nezbytných pro tvorbu pojivových tkání, které drží tuk na místě.

— když jsou k posílení glykosaminoglykanů zapotřebí také křečové žíly a chronická žilní nedostatečnost. tkáně kolem žil na nohou. Brahmi tedy zmírňuje otoky a bolesti nohou způsobené těmito chorobami.

— ke snížení krevního tlaku, což pomáhá při hypertenzi a chronické žilní nedostatečnosti

— k obnovení sluchu

— při bolestech hlavy

— se sklerodermií (onemocněním, při kterém se tkáň zahušťuje)

Účastníci experimentu, kteří užívali 20 mlg extraktu brahmi třikrát týdně, pocítili zlepšení stavu pokožky a kloubů — pokožka se stala více pružný a klouby pružnější.

— k čištění krve /

— ke zlepšení krevního oběhu

— jako tonikum na celé tělo

— jako afrodiziakum, zachází s impotencí , zvyšuje libido

— k normalizaci funkce ledvin, jater a plic

— s artritidou a revmatismem

— s tuberkulózou, bronchitidou, astmatem, kašlem, chrapotem

— ke snížení hladiny cholesterolu — jako protizánětlivý prostředek při nachlazení a chřipce

— jako lehké diuretikum

— na hemoroidy

Brahmi je k dispozici v kapslích nebo tabletách, v Myšlenka na prášek a tekutý extrakt, je součástí léčivých mastí a krémů. Suché listy brahmi se používají k přípravě čaje. Užívání dvou šálků tohoto čaje denně po dobu tří měsíců zmírňuje stres a úzkost.

Droga by se neměla užívat během těhotenství a kojení, stejně jako ženy užívající léky na náhradu estrogenu. Kromě toho může rostlina mít narkotický účinek na lidi užívající sedativa nebo pilulky na krevní tlak. V těchto případech může způsobit vyrážku nebo podráždění. Nadměrné vnější používání brahmi může vyvolat rakovinu kůže.

Brahmi je široce používáno v kosmetologii a je součástí řady vlasové kosmetiky, anticelulitidních krémů a gelů, jako náhrada kolagenu v krémech.

Používá se v kosmetologii kvůli:

— antioxidačním, proti stárnoucím vlastnostem

Brahmi stimuluje produkci kolagenu pokožkou, aktivuje metabolické procesy v buňkách, zlepšuje krevní oběh, omlazuje pokožku v buňkách úroveň, omezuje výskyt jemných linek, vrásek, zlepšuje tón a pružnost pokožky.

Ideální prostředek pro stárnutí, ochabnutí, blednutí pleti a pro zralou pleť, je součástí kosmetiky proti stárnutí.

— protizánětlivé a antiseptické vlastnosti

Zmírňuje záněty, zarudnutí, léčí širokou škálu kožních onemocnění, od vyrážek až po psoriázu. Brahmi je účinný lék na malomocenství, oslabuje obranu bakterií, které toto onemocnění vyvolávají, a pomáhá tělu se jich zbavit. Brahmi čistí a poskytuje antiseptickou ochranu zdravé pokožce.

Vhodné pro péči o citlivou, zanícenou pokožku. Postižené oblasti. Podporuje resorpci tuleňů a starých jizev a jizev, brání vzniku nových.

Má výrazný anticelulitidní účinek.

Brami je jednou z nejpopulárnějších ájurvédských bylin pro péči o vlasy. Často obsažen v šamponech, máchacích prostředcích, olejích, balzámech, maskách, tonikách, komplexech na ošetření vlasů. Urychluje obnovu buněk pokožky hlavy a zlepšuje krevní oběh, čímž posiluje vlasové kořínky, stimuluje jejich aktivní růst a předchází jejich vypadávání. Brahmi obnovuje plnost, zdraví, lesk a pružnost vlasů. Vynikající lék na matné a neživé vlasy.

Brahmi se konzumuje v asijských zemích. Jeho listy mají mírně kyselou chuť a obsahují vitamin C. Brahmi se přidává do salátů, různých vegetariánských jídel, polévek a rýže. Osvěžující nápoj se vyrábí z listů.

Brami je oblíbené jídlo jihoindických slonů.

Запись опубликована в рубрике HOMEOPATIE. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четырнадцать + семь =