O duši a jejím indikátoru atma karak v horoskopu

Vedicský astrolog: Elena Ulrich
+420 608 557 889 (WhatsApp, Telegram)
Facebook; Inastagram; taplink.cc/paniulrich

Védská astrologie, na rozdíl od západní, sluneční astrologie, je měsíční astrologie. Védskou astrologii bych nazval astrologií duše.

Podle Véd je naše duše věčná. Nikdy se nenarodila a nikdy nezemře.

«Duše je neporušitelná a věčná, protože její existence nemá ani začátek, ani konec.» Neexistuje pro ni žádné narození ani smrt. Animací různých typů těl má sama úplně jinou povahu než tělo. Díky vznešeným vlastnostem duše souvisí s Nejvyšším Pánem, ale kvůli své nepatrné malé velikosti má tendenci padat pod vlivem vnější, iluzorní energie Pána a podle svých tužeb vytvářet stále více hmotného těla pro sebe. “

Srimad Bhagavatam, zpěv 6, kapitola 16, verš 9

To znamená, že jsme věční. Jsme duše. Naše tělo je nám dáno jen na nějaký čas, na nějakých sto let, což je okamžik na pozadí věčnosti.

Dnes, moji přátelé, chci mluvit o tom, jak je ve védské astrologii zastoupena lidská duše. Jak můžeme vidět vlastnosti duše člověka v jeho horoskopu?

Za hlavní planetu ve východní astrologii je považován Měsíc, ne Slunce. Právě proto, že Měsíc je indikátorem duše, mysli, podvědomí. A Slunce zosobňuje fyzické tělo, nás v konkrétní reinkarnaci.

Dalším indikátorem duše v nativním diagramu člověka je planeta, která má status átmana karaka. Karaka je indikátor nějakého znamení, význam. Atma je duše! Pravděpodobně si pamatujete indického vůdce, který osvobodil Indii od britského vlivu, Mahatmu Gándhího. Každý ho zná jako Mahatmu. Mezitím byl Mohadas Karamchand uveden ve svém paportu — tak se jmenuje. Maha je skvělý, Atma je duše. Velká duše — toto jméno mu dali lidé.

Proč nám o duši říkají dvě planety najednou? [Může to být jedna planeta, pokud je vaším atma karaka Měsíc] Měsíc ukazuje zkušenost minulých reinkarnací, jaká duše přišla na tento svět. Proto je Měsíc také zodpovědný za podvědomí, intuici, mysl (nezaměňovat s inteligencí). Měsíc zosobňuje matku člověka a vztah s ní, který je také spojen se zkušeností minulých životů, protože reinkarnace je určena karmou.

Atma karaka ukazuje, o co se bude duše v tomto životě snažit, jeho cíle, způsoby jejich realizace, ve výsledku karma budoucnosti. Pokud víte, jak sestavit rodnou tabulku — nebo už máte někoho vypracovaného -, není těžké v ní najít atma karaku: jedná se o planetu s největším stupněm ve znamení zvěrokruhu. Maximální možný stupeň je 29 „59“ Hledejte planetu, která je blízká této hodnotě.

S atma karaka je všechno velmi zajímavé. Je-li to například škodlivá planeta (Slunce, Saturn, Mars, Rahu nebo ubývající Měsíc), bude se majitel horoskopu snažit o duchovnost a na druhé místo umístí hmotné statky. A pokud bude planeta prosperovat (Venuše, Jupiter, Merkur a rostoucí Měsíc), bude touha po duchovnosti menší a hmota bude na prvním místě.

Podívejme se, o co se bude duše snažit, podle toho, která planeta funguje jako AK.

Slunce — navzdory nezávislosti a přirozené schopnosti ovlivňovat lidi se musíte naučit pokoře, ovládat své vlastní ego, poslouchat názory ostatních.

Měsíc je opakem slunce. Stojí za to rozšířit hranice vaší komunikace, naučit se být méně emocionálně závislí, neobětovat se kvůli milovaným, alespoň zcela nezapomenout na své zájmy. Soucit a pomoc ostatním by měly být v mezích rozumu.

Mars je vítězem, ale nemůžete vnímat život jako věčný boj nebo soutěž. Stojí za to naučit se vyhnout agresi nebo násilí, dosáhnout cílů jiným způsobem.

Merkur je především o komunikaci a komunikaci. Stojí za to sledovat jazyk, porozumět tomu, komu, komu a kdy mluvit. Pamatujte, že slovo může zabít! Musíme se naučit mlčet, když je to nutné!

Jupiter je neklidná touha po poznání, ale také touha učit a dokonce učit. Obojí stojí za kontrolu. Pokud chcete vědět všechno, možná nebudete vědět vůbec nic, protože není čas zabývat se tématem. Nevnucujte svůj názor ostatním, sdílejte znalosti s kýmkoli, kdo se ptá, a ne se všemi.

Venuše — ovládání emocí, připoutanost k hmotným potěšením, sexuální potěšení. Rozvíjejte loajalitu k partnerovi, vyjadřujte sexuální temperament prostřednictvím umění.

Saturn — naučit se být optimistou, trpělivosti a tvrdé práci, kterou neberete, ale přes to vše musíte vidět krásu světa, užívat si života. Nenechte se urazit, učte se soucitu, pomozte těm, kteří pomoc potřebují.

Rahu (je zajímavé, že Rahu je neustále v retrográdním pohybu, proto se stává AK v případě, že nezabírá maximální, ale minimální stupeň v znamení) — uklidnit vzpurného ducha a naučit se být novým ne na troskách starého, ale s úctou využívat tuto zkušenost. Přímá expanzivní energie ven a dovnitř. Naučte se žít v jiných zemích a respektovat kulturu obyvatel této země.

Samozřejmě, jak budou realizovány aspirace duše, závisí do značné míry na domě, kde se nachází atma karaka. Pokud je například vaše AK v 7. domě partnerství a manželských vztahů, pak implementace prochází rodinou. A pokud je v 10. domě sociálního postavení a kariéry, pak bude veškeré úsilí směřovat konkrétně na kariérní růst.

Víte, která planeta je vaší planetou duše? Zní vám popis v článku jako vy?

Pokud se chcete dozvědět více o své AK, můžete se mě zeptat. Rád zodpovím vaše dotazy 😊

Vedicský astrolog: Elena Ulrich 
+420 608 557 889 (WhatsApp, Telegram)
Facebook; Inastagram; taplink.cc/paniulrich

#jyotish #atmakaraka

Запись опубликована в рубрике ASTROLOGIE. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один + 2 =