OLEJOVÍ LIDÉ

Existují lidé, kteří jsou přirozeně mastní. Nejčastěji se jedná o zástupce typu Kapha nebo osoby s výraznou nerovnováhou Kapha. Úroveň oleje u těchto lidí je již zpočátku vysoká. Jejich ama je docela mobilní a bez dalšího naolejování, což znamená, že dietu po dobu tří dnů lze provádět bez užívání oleje.

Obecně platí pravidlo, že další naolejování lze provést jeden až dva týdny po averze zmizí vůči oleji způsobenému předchozím olejováním. Pokud taková averze nikdy nezmizí, znamená to vysokou mastnost v těle a absenci potřeby mazání.

A samozřejmě byste neměli mazat, pokud si nejste jisti svým zdravím. Půl šálku oleje je velmi malá dávka, ale i tak může pohybovat žlučovými kameny a vést k ucpání žlučovodů, což často vede k urgentní operaci. Olejování by nemělo být prováděno v jiných případech, kdy netolerujete tučné pokrmy dobře za přítomnosti některých patologií.

Jedním slovem buďte rozumní! Tělo vždy protestuje proti tomu, co právě teď nepotřebuje. Ale pokud je tam hodně Amy? Vzpomeňte si na mudflow, který smetl vše, co mu stálo v cestě, a bylo vám jasné, co je to bohatě naolejovaná Ama, která se trhá. A přesně to se děje za přítomnosti vážných nemocí. Proto bych v případě patologických stavů nedoporučoval riskovat ani při tak malé dávce oleje, jako je půl sklenice.

Olejování není jediným způsobem, jak se vypořádat se struskami. 36hodinový půst, který je zcela bezpečný (třídenní strava bez oleje, je právě takový půst, zcela uspokojivě odstraňuje toxiny). Můžete si vystačit s Amou a detoxikační dietou, která byla v seznamu adresátů diskutována více než jednou.

Proto existují alternativy a nemá smysl povolovat násilí na sobě.

Запись опубликована в рубрике AJURVÉDA. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × два =